Министерство на финансите е готово да отпусне около един милион лева за възстановяване на Драматичния театър в Пловдив след пожара от миналото лято. Това каза пред журналисти в Пловдив министърът на финансите Петър Чобанов, предаде Радио "Фокус"- Пловдив.
По думите на Чобанов, в момента се чакат точните разчети, които от театъра трябва да подготвят, за това колко пари са нужни за ремонт.
„Обещал съм и ще го изпълня, да се дадат пари за възстановяване на Драматичния театър в Пловдив, но първо трябва да получим разчетите от там”, казва още Чобанов.
По думите му, когато от театъра са готови ще има заседание на Министерски съвет и ще си получат парите за ремонта. Чобанов казва още, че от министерството все още нямат яснота, колко пари са необходими за довършване на Спортната зала в града.
„До мен достига противоречива информация, първо се казваше, че са нужни 12 милиона, след това станаха 18 милиона”, каза още Чобанов.
Министърът на финансите се включи в среща с представители на бизнеса в Международен панаир – Пловдив.