UBS се разплаща с централната банка

30 юли 2013 - 10:42 |   Прочетена (904) |   Препоръчай (0) |   Коментари (0)

Швейцарската централна банка (SNB) продава обратно на UBS през тази година някога токсичните активи, които пое в пика на финансовата криза, и които вече носят печалба.

Покупката, която намалява с още един проблемните активи поети от централната банка по време на кризата, означава, че SNB може да се фокусира върху традиционните си инвестиционни насоки – като злато и валутни резерви.

Серджо Ермоти, изпълнителният директор на UBS, коментира пред CNBC, че моментът е бил идеален за сделката.

„Позитивното развитие през последните няколко месеца ни позволи да вземем това важно решение за нас, което ще позволи, след като бъде реализирано, капиталовата ни база да се подобри, като първичната ни капиталова адекватност ще се повиши със 70 до 90 пункта. Доволни сме от развитието на нещата“.

Т.нар. стабилизационен фонд помогна с 316 милиона франка за консолидирания резултат на централната банка, съобщи институцията вчера. Това помага на банката да смекчи част от 13.2-милиардната загуба в стойността на златните й резерви.

Централната банка отчете консолидирана загуба от 7.3 милиарда франка за първото полугодие.

SNB пое активи за 39 милиарда долара, като част от спасяването на банките през 2008.

Етикети:

,

,

Реклама

Коментари »

 Вашият коментар
Автор:
Коментар:
Реклама
Намерете ни във Facebook »